Garanti ve İade-İptal

 

GARANTİ KOŞULLARI

İç mekan ürünler, iç mekan kullanımı için ve normal hava şartlarındaki nemlilik koşullarına göre üretilmiştir. Ürünler küflenme, mantar oluşumu ve kurtlanmaya karşı 5 yıl garantilidir. İç mekan ürünlerin dış mekanda kullanılmasına bağlı gelişen, vernikli dış yüzeylerindeki deformasyon, renk değişimi ve ahşabın şekil değiştirmesi gibi durumlar garanti kapsamında değildir.

Dış mekan ürünler ise dış mekan şartlarına dayanabilmesi için özel su bazlı emprenye uygulanmıştır ve ham halde verniksiz satışa sunulmuştur. Normal hava şartlarına dış mekan kullanımlarda çürüme, kurtlanma ve mantar oluşumları gibi durumlara karşın 5 yıl garantilidir.

Sürekli suya ve neme maruz tutulma sonucunda ahşabın bünyesine su alması sebebi ile şişme-kabarması gibi olaylar, masif ahşabın malzeme özelliğinin doğasında mevcuttur. Ürünlerin dış mekanlarda uzun süreli nemlilik ve su içerisinde tutulmasından kaynaklı yüzey değişimleri garanti kapsamında değildir.

Dış mekan ürünler güneş ışınlarının etkisi ile yıllar içinde renk değiştirebilmektedir. Yaşamaya devam eden bir malzeme olan ahşap ürünlerin yıllanmasına bağlı gelişen renk değişimleri garanti kapsamı dahilinde değildir

Tüm ürünlerin amacı dışı kullanımlarda üzerine uygulanan fazla yük ve basınçlardan kaynaklı ezilmesi, kırılması, aşınması veya bir parçasının sakatlanması gibi durumlar garanti kapsamında değildir.

Tüm ürünlerde kullanılan bağlantı parçaları ve montajları denenerek kutulanması yapılmakta ve satışa hazırlanmaktadır. Yine de bağlantı parçalarından kaynaklı bir hatadan ötürü gelişen montaj sorunları, sorunlu parçanın değişimi kapsamıyla garanti altındadır.


Montajlı ürünlerde her türlü montaj sorunları ilgili süresiz teknik destek sağlanacaktır.

Montaj hatalarından kaynaklı arıza veya sakatlanmalarda, arızalanan parçalar, parça bedelleri karşılığında yenilenebilmektedir. Tüm diğer garanti kapsamları dışında kalan koşullarla deforme olan mobilyalar firmamızdan talep edilmesi durumunda, tümü veya sakatlı parçanın tamiri ve değişimi, , önceden fiyatı belirtilerek yapılacaktır. Tamir ve değişimle ilgili ürün gönderimlerinde kargo ücretleri müşteriye aittir.

 

İADE KOŞULLARI

İade ve değişim şartları esas olarak 06.03.2011 Tarih ve 27866 Sayılı resmi gazetede yayımlanan "Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik" kapsamındadır.

Satın almış olduğunuz ürün eğer beklentilerinizin dışında ise, hiçbir sebep göstermeden 14 iş günü içerisinde, ürünün orijinal paketine, sizin elinize ulaştığındaki paketleme koşullarına mümkün olduğu kadar yakın bir şekilde yeniden paketleyerek, anlaşmalı kargo firmalarına (Aras Kargo) ile firmamıza karşı ödemeli göndermelisiniz (Geri gönderim yapılırken kargo yetkilisine “Mesen Turizm Tic. Ve San. Ltd. Şti” firma anlaşmasını belirtmelisiniz; anlaşma kaydı belirtilmemiş veya farklı bir kargo firmasıyla gönderilmiş ürünlerin bedelleri iade edilirken kargo bedeli kesintisi yapılacaktır). Ürün geri gönderiminde yeniden paketlemeye azami düzeyde önem gösterilmelidir. Ürünün bedelinin tarafınıza tam olarak iadesi için, tüm parçaları eksiksiz ve  hasar görmemiş olarak firmamıza ulaşması gerekmektedir. 

Ürünle birlikte tarafınıza ulaşmış olan fatura da, aslı ve suretiyle birlikte kesinlikle geri gönderilmelidir.

Ürün firmamız tarafından geri teslim alındığında, parçalarının eksiksiz ve hasarsız olduğu kontrol edilmesinin ardından, ödemeniz en geç 7 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.  Ödeme iade prosedürleri yine "Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik" kapsamındadır.

 

Up
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır