Güvenli Online Alışveriş

Kilizman.com web sitesi ile tüketicinin bilgisayarı arasındaki bağlantı, dünyadaki en büyük internet güvenlik sertifikası sağlıyıcısı firmalarından biri olan COMODO CA Limited firması tarafından sağlanan PositiveSSL CA 2 güvenlik sertifikası ile  şifrelendirmektedir.

 

Güvenlik sertifikasının geçerliliğini Comodo CA firmasının kendi web sitesi üzerinden veya  sslsorgula.com web sitesi üzerinden test edebilirsiniz.

Güvenlik sertifikası olan web sitelerinde, sitede tüketicinin ödeme bilgilerinin girileceği sayfa açıldığında, sayfa adresi "http://www......com" adresinden  "https://www.....com" şekline dönüşmektedir.

Bununla birlikte kilizman.com üzerinden yapacak olduğunuz satın alma işlemi sürecinde kredi kartı bilgilerini girme aşamasına geldiğinizde, site sizi doğrudan iYZİCO güvenli ödeme sistemine yönlendirmekte ve kart bilgilerinizin güvenliği site SSL setifikasına ek olarak İYZİCO ödeme sistemi tarafından da sağlanmaktadır.

İyzico’da veri güvenliği nasıl sağlanır?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı sistemi sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.

İyzico güvenli ödeme sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgiyi iyzico.com web sitesinden alabilirsiniz.

Kart bilgileriniz hiçbir şekilde kilizman.com web sitesi üzerinde alınmamakta ve kayıt edilmemektedir.

Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları?

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekârlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekârları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit ediniz.

 

Up
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır