Hakkımızda

Kilizman Masif: farklı isimlerdeki firmalar ile ticari geçmişi 1970'li yıllara dayanan ve kuruluş tarihi 1991 yılı olan, bünyesinde masif mobilya üretimi dışında Turizm-Otelcilik (Mesen Akçakoca)  ve Mühendislik (MSN Mühendislik) hizmeti faliyetleri de bulunduran Mesen Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin bir iştirakidir (Mersis No: 0619001649800015).  Şirket merkez adresi Osmaniye Mahallesi Derviş Hasan Sok. No:2 Akçakoca DÜZCE'dir.

"Kilizman"  Mesen Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiş bir markasıdır.

Kilizman Masif evlerdeki mobilyalara hakim olan mdf ve sunta gibi doğal olmayan malzemeler yerine, yüz yıllardır ev eşyalarının esas sağlıklı malzemesi olan doğal ahşabı kullanarak, %100 masif ahşap mobilyalar üretmektedir. Üretim teknolojisinde geleneksel ahşap mobilya imalatını esas almış ve de tam otomatik makinelerde seri üretim yerine el işçiliğinin daha hakim olduğu bir üretim yolu izlemektedir.

Doğallı hem malzemesinden, hem üretiminden gelen gerçek masif sağlıklı mobilyalar: Kilizman Masif'in mobilyalarının üretimindeki el işçiliğinin esas olmasından ötürü aslında her ne kadar belirli standartlara sahip olsalar da, birbirinden ufak tefek boyut, renk ve doku farklılıkları mevcuttur.

Ahşap mantar, küflenme ve kurtlanmaya karşı Avrupa sağlık normlarına uygun su bazlı emprenye ile koruyucu uygulanmaktadır. Çizilmeye karşı yüksek dirençli Dewilux marka Ultramar Poliüretan Mat verniklidir. Mobilya endüstrisinde icatçı ve öncü firma olan dünyanın bir numaralı mobilya aksesuar markası HAFELE bağlantı parçaları kullanılmıştır.

Kilizman ürünlerinde kullanılan ahşap kalınlıkları, piyasada pek fazla masif mobilya markası bulunmamakla birlikte, tanınmış uluslararası mobilya zincir markalarının masif mobilya serilerinde kullanılan ahşap kalınlıklarından 2 il 5 mm aralığında daha kalındır.

Masif ahşap mobilyalar tüm diğer malzemelerden üretilmiş mobilyalara göre çok daha uzun ömürlüdür. Masif mobilyalar eskidikçe daha da kıymetlenir; masif mobilyalar antika değeri taşır ve aslında bir ömür biçmek mümkün değildir.

En sağlıklı mobilyalardır: MDF - Sunta lam gibi sıkıştırılmış malzemelerden üretilmiş levhalar, pvc türevi kaplama dış yüzeylidir, çizilme ve kırılma yıpranmaya çok açıktır. Bununla birlikte sıkıştırma ve dış yüzey kaplama işlemlerinde kullanılan yapıştırma kimyasallarının sağlık için ne derece uygun olduğu tartışmaya açıktır.

Kilizman Masif’de kullanılan malzemelerin firmaları:

Emprenye: Alman patentli Korasit TP40

Renklendirici: Dexilux Ecocolor Ahşap Renklendirici

Vernik: Dewilux Ultramar Serisi

Bağlantı Parçaları: Hafele

 

    

Up
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır